Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

«Ми отримуємо дані від цивільних із російського Бєлгорода й не тільки» – офіцер спецпідрозділу ГУР МО

1 квітня 2022 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
«Ми отримуємо дані від цивільних із російського Бєлгорода й не тільки» – офіцер спецпідрозділу ГУР МО

Офіцер спецпідрозділу ГУР МО, позивний «Віто», розповів інформаційному агентству АрміяINFORM про героїзм українських воїнів при обороні Харкова: «Ми завчасно прибули до Харкова, організували рух спротиву. 23 лютого ми першим нашим партизанам видали зброю. І ці люди зайняли півсферу міста з підрозділами ЗСУ і перші прийняли удар від ворожого наступу».

Особливо «Віто» відзначив участь у захисті міста місцевого населення: «Населення Харківської області – наші очі й вуха. Ба більше: ми отримуємо дані від цивільних людей із російського Бєлгорода й не тільки. Вони дивом виходять на наші «пабліки», скидаючи інформацію про рух ворожих військ у сторону України, їхній склад тощо. Ми її оцінюємо, аналізуємо, доповнюємо й порівнюємо з даними декількох інших джерел, а потім доводимо до бойових частин та складаємо плани власних або спільних дій. Як результат – величезні втрати ворога».

Українська армія раз і назавжди спростувала міф про непереможність росіян. Єдина їхня перевага – кількість. Але це успішно виправляють наші бійці: «Я не сказав би, що це Джеймс Бонди. Вони звичайні хлопці. Але морально-психологічний стан їх подавлений. Може у себе на тренуваннях вони були кращі. Але тут вони не можуть зорієнтуватися. Вони тут блудять. Вони перелякані».

«Віто» також відзначив, що велика кількість росіян беруть участь у цій війні на боці України: «В нашому підрозділі є люди, які перейшли кордон з Росії і воюють на стороні України».

Населення Харкова і було проукраїнським, каже «Віто», але ця війна додатково згуртувала людей. Харків’яни стали справжньою опорою для наших військових. І це – запорука перемоги.