Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Ми обдурили весь російський флот, — спецпризначенець ГУР МО України розповів, як звільняли “Вишки Бойка”

14 вересня 2023 року

Ми обдурили весь російський флот, — спецпризначенець ГУР МО України розповів, як звільняли “Вишки Бойка”Командир групи спецпризначення ГУР МО України на псевдо “Пеін” розкрив деталі повернення під український контроль “Вишок Бойка” в інтерв’ю з журналістами 1+1.

“Спецоперацію готували приблизно місяць-півтора. Ми розуміли, що це може бути мандрівка в один бік, адже не боїться лише дурень і покійник. Ми йшли на надувному човні, бо він більш маневрений, його менше видно повітряним засобам”, — розповів Пеін.

Під час виконання бойового завдання група українських розвідників зіткнулась із російським бойовим літаком, підбивши його з ПЗРК.

“Коли ми почали пришвартовуватися, літак почав відпрацьовувати по нашим бійцям. Трохи пробили човен. Один такий снаряд міг би нас потопити. Постріл був один, було влучання в хвостову частину. Ми побачили своєрідний дим — спочатку білий, потім чорний”, — пригадав розвідник.

Він додав, що на бурових платформах спецпризначенці ГУР МО України  виявили російські боєприпаси та цінне обладнання для ведення розвідки у західній частині Чорного моря.

“Система “Нева”, яку ми захопили, це техніка, яку можна відкрити і подивитися на програмне забезпечення. Там купа корисної інформації, яка може нам дати відповіді на наші питання”, — пояснив командир.

За його словами, повернення під український контроль т. зв. “Вишок Бойка” ― це болючий удар по впливу держави-агресора у Чорному морі.

“Ми дуже сильно обмежили росіянам дії в акваторії Чорного моря, а саме в акваторії острова Зміїний. Ми відсунули їх до берегів Криму”, — зауважив він.

Водночас Пеін зазначив, що ворог може спробувати відбити втрачене, утім українські воїни-спецпризначенці готуються до такого сценарію.