Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Мужність долає всі перешкоди

25 жовтня 2018 року
Військовий розвідник Юрій Дмитренко був важко поранений під час виконання бойового завдання, але сьогодні гідно представляє Україну на змаганнях “Invictus Games”

Син полтавських вчителів, Юрій Дмитренко на війну пішов добровільно влітку 2014 року. “Тоді закінчував навчатися на інженера-будівельника та проходив курс на військовій кафедрі. Всі боялися, що нас терміново заберуть на схід України, а я про це мріяв, – згадував Юрій. – У липні пішов у військкомат, у серпні підписав контракт. Воював як простий солдат, адже не став чекати на оформлення звання молодшого лейтенанта”.

Мужність долає всі перешкоди

Півтора року він провів у військовій розвідці – у 54 окремому розвідувальному батальйоні. Разом зі своїм підрозділом виконував завдання у всій зоні АТО: Маріуполь, Водяне, Чермалик, Горлівка, Артемівськ, Торецьк, Попасна, Троїцьке, Первомайськ, Золоте. Постійні бойові виходи тривали до весни 2016 року, коли підрозділ Юрія отримав завдання врятувати поранених побратимів в районі селища Гнутове на Донеччині.

Повертаючись з того виходу, Юрій Дмитренко, як розвідник-кулеметник, прикривав відхід розвідувальної групи, але під час відходу підірвався на забороненій міжнародними угодами російській протипіхотній міні та втратив ногу.

Після важкого поранення минуло лише шість місяців, та Юрій вже брав участь у змаганнях з кросфіту серед здорових спортсменів – єдиний з ампутацією кінцівки. Згодом він увійшов до запасного складу української збірної “Ігор Нескорених” та брав участь у Марафоні морської піхоти США, де подолав десять кілометрів із результатом 1 година 11 хвилин.

Наразі Юрій Дмитренко у Сіднеї бере участь у цьогорічних “Іграх Нескорених”.

Мужність долає всі перешкоди

Учора під час зустрічі з учасниками національної збірної України Міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що він присвоїв Юрію Дмитренку військове звання “лейтенант”.

Глава вітчизняного оборонного відомства привітав Юрія та вручив йому офіцерські погони.

Сьогодні стало відомо, що Юрій Дмитренко виборов срібну медаль з метання диска.

Щиро вітаємо мужнього воїна з перемогою та присвоєнням офіцерського звання! Бажаємо нових успіхів в ім’я нашої Батьківщини – України!