Повідомлення

“Мова – зброя стратегічна”

19 лютого 2016 року
У сучасному світі мова використовується не лише як засіб спілкування, а й інструмент впливу на свідомість людей
“Мова – зброя стратегічна”

17 листопада 1999 року Генеральна конференція ЮНЕСКО проголосила 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. Напередодні цієї дати у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України відбулася зустріч співробітників із заслуженим діячем науки і техніки України професором Іваном Ющуком.

Відомий мовознавець розповів учасникам заходу про вплив мови на формування самоідентичності людини та збереження національної державності, адже історії відомі випадки, коли, втративши рідну мову, йшли в небуття цілі народи.

Також під час свого виступу Іван Пилипович навів докази впливу мови на ведення сучасних воєн. На початку збройної агресії Росії проти України мова відігравала ключову роль. Наші вороги не приховували, що їхньою зброєю проти України є русифікація і прямо заявляли: “там, де є російська мова, там є російський інтерес, а кордони Росії пролягають там, де закінчується російська мова”.

Професор Київського міжнародного університету окреслив і шляхи протистояння мовній агресії ворога. Передусім це – не забувати рідну мову, пишатися своєю нацією і культурою, передавати молоді традиції і досвід попередніх поколінь. Також Іван Пилипович подякував розвідникам за патріотизм, який вони проявляють під час захисту територіальної цілісності України, та закликав максимально поширювати його в суспільстві. Адже народ України постійно демонструє воєнним розвідникам свою довіру.