Повідомлення

Міністр оборони України Андрій Таран окреслив основні завдання вітчизняного оборонного відомства

11 березня 2020 року
На цьому він наголосив під час офіційного представлення особовому складу Міністерства оборони України

“Говорячи про пріоритети роботи Міністерства оборони, слід почати з головного – необхідності забезпечення високої обороноздатності країни, здатності Збройних Сил надавати відповідну відсіч ворогу. Саме таку відсіч, щоб у агресора пропадало бажання випробувати міць наших бійців”, – наголосив Андрій Таран та зазначив, що армія, в першу чергу, має бути добре озброєною.

“Це питання, на жаль, є проблемним. Збройні Сили потребують технологічної модернізації та переходу на сучасні системи озброєння з використанням новітніх технологій. Необхідна продумана програма розвитку озброєнь, а не безсистемна закупівля для латання старих дірок”, – підкреслив він.

За його словами, потрібно продовжувати політику, направлену на соціальний захист військовослужбовців та членів їхніх сімей.

“Люди, які віддають свої сили та життя для захисту Батьківщини, мають бути соціально захищеними. Створення гідних умов для проходження військової служби та “мотиваційного пакета” передбачає забезпечення військовослужбовців та їхніх родин житлом, гідне грошове забезпечення, пріоритетне право вступу до навчальних закладів, безкоштовну освіту, забезпечення якісними медичними послугами тощо”, – зазначив Андрій Таран та підкреслив, що все це підвищить престиж служби в ЗС України, зробить її привабливою та перспективною, вирішить питання комплектування та підніме рівень бойової спроможності.

Міністр оборони України Андрій Таран окреслив основні завдання вітчизняного оборонного відомства

“Враховуючи наші реалії, головним завданням Міністерства оборони, замість амбіційної, але недосяжної найближчим часом мети цілковитої адаптації ЗС України до стандартів НАТО, має бути цілком реальна мета – максимальне забезпечення здатності Збройних Сил України взаємодіяти з силами Альянсу”, – наголосив Міністр оборони України та зазначив, що нагальною потребою реформування військової сфери є впровадження у ЗС України стандартів НАТО.

“Забезпечення високої обороноздатності країни передбачає створення розгалуженої системи територіальної оборони. Безумовно, це завдання не лише для Міністерства оборони чи Генерального штабу. Воно є одним з першочергових для усієї системи національної безпеки”, – акцентував Міністр оборони України.

“У нас війна йде. Тому всі напрями діяльності ускладнюються необхідністю здійснення реформ в умовах збройного протистояння. Тим не менш робота з реформування армії вкрай необхідна державі, якщо ми хочемо, щоб в Україні знову панував мир”, – наголосив Андрій Таран.