Повідомлення

Міністерство оборони України розробляє Стратегію воєнної безпеки

18 вересня 2020 року
Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран
Міністерство оборони України розробляє Стратегію воєнної безпеки

“Міністерство оборони України веде роботу над Стратегією воєнної безпеки, виходячи з актуальних доктринальних засад Стратегії національної безпеки, введеної у дію Президентом України 14 вересня ц. р. Передусім акцент у документі буде зроблено на розвитку особливого партнерства з НАТО з метою набуття повноправного членства в Альянсі”, – повідомив Міністр оборони України Андрій Таран.

“Новітня Стратегія національної безпеки, схвалена Верховним Головнокомандувачем ЗС України, містить однозначний імператив отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО. Поставлена мета – повноправне членство в Альянсі. З цього ми і виходимо, організовуючи свою роботу над проєктом Стратегії воєнної безпеки”, – заявив очільник оборонного відомства та зауважив, що Міністерство оборони України брало активну участь у розробці Стратегії національної безпеки України.

Наразі для опрацювання проєктів Стратегії воєнної безпеки України та Стратегічного оборонного бюлетеня України створено робочу групу на чолі з першим заступником Міністра оборони України Іваном Руснаком. До її складу, окрім фахівців Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, запрошені представники Офісу Президента України, Апарату РНБО України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Національного інституту стратегічних досліджень, складових сил оборони, а також Ради сприяння імплементації реформ вітчизняного оборонного відомства та Громадської ради при Міністерстві оборони України.

“Випереджаючі темпи зближення з Альянсом, свідченням чого є надання Україні ще у червні статусу партнера з розширеними можливостями, дозволяють говорити про досяжність втілення такої амбітної мети як повноправне членство у НАТО. Міністерство оборони України вже розпочало системну роботу з прискорення оборонної реформи за нормами, принципами і стандартами НАТО. Це знайшло практичний і конкретний зміст у вигляді запроваджених проєктів за десятьма пріоритетними напрямами”, – наголосив Міністр оборони України.

Андрій Таран переконаний, що Міністерство оборони України і надалі відіграватиме провідну роль у формуванні та реалізації державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва як у мирний час, так і в особливий період.