Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

Мати з сином служать у розвідувальній роті

14 жовтня 2020 року / інтернет-видання “Вісник і К”
Мати з сином служать у розвідувальній роті

Родина з Вінниці пішла у розвідники на російську-українську війну.

Чоловік пішов захищати Україну у 2015 році, вона у 2016, син – 2017. Всі у розвідувальній роту. Олена Кукла на війні 5-й рік. У 2019-му підписала контракт ще на три роки. 4 роки тому війна забрала чоловіка: помер по дорозі в операційну через стару недообстежену бойову травму.

Син, Ярослав Шинкаренко, сьогодні – “Народний герой України”, вона ж – командир взводу зв’язку. У її підпорядкуванні сьогодні кілька десятків військових.

“Наше завдання, щоб кожен солдат в окопі, мав зв’язок, міг доповісти і запросити допомогу, евакуацію”, – каже Олена Кукла.

Сьогодні в одному батальйоні з Оленою служить її син Ярослав. Контракт зі збройними силами України, Ярослав підписав одразу, як йому виповнилося 18 років.

Сьогодні вони вдвох з матір’ю продовжують справу, яку розпочав їх чоловік і батько. 4 жовтня Ярослав отримав нагороду “Народний герой України”. 10 березня цього року він був за кермом автомобіля командира розвідбату. Команда потрапила під ракетний обстріл.

“У секунді від тебе летить ракета. На інстинкті вивернув руль, ракета пройшла в сантиметрі від нас”, – пригадує Ярослав Шинкаренко.

В той день, Олена Кукла як зв’язківець, знала, що група в якій їхав її Ярослав потрапила під обстріл, що є поранені, і загиблі, але не знала чи живий її син.

У Богуславі, звідки родом Олена, у неї залишилися батьки та дві доньки. Їх, розповідає, бачить, в кращому випадку, місяць – один раз на рік.