Повідомлення
Кияни вшанували пам’ять першого українського “кіборга”
27 червня 2018 року
Пам’ятну дошку відкрили на фасаді будинку, в якому мешкав Герой України Максим Шаповал
Кияни вшанували пам’ять першого українського “кіборга”

Розвідник Максим Шаповал, який трагічно загинув 27 червня 2017 року внаслідок зухвалого терористичного акту, спланованого російськими спецслужбами, був учасником найважчих боїв за незалежність України у 2014–2015 роках.

Відвага Максима Михайловича, його патріотизм та відданість своїй Батьківщині є прикладом для всіх співробітників воєнної розвідки України.

У річницю загибелі Максима Шаповала бойові побратими вшанували пам’ять героя-розвідника. Участь у поминальних заходах взяли Заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Кондратюк, мер Києва Віталій Кличко, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, керівництво воєнної розвідки України та сотні киян.

У Володимирському соборі панахиду за загиблим на знак поваги до Максима Шаповала особисто відслужив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Після завершення панахиди Святійший Патріарх зазначив, що Українська церква завжди буде пам’ятати й молитися за Максима та всіх тих,Кияни вшанували пам’ять першого українського “кіборга” хто загинув за вільну і незалежну Україну.

На Байковому кладовищі під час вшанування пам’яті загиблого військовий капелан частини, якою командував Максим Шаповал, зазначив, що кращою пам’яттю про загиблого командира буде перемога над російськими окупантами.

Біля будинку, в якому мешкав розвідник, відбулася церемонія відкриття пам’ятної дошки за участю мера Києва Віталія Кличка.

“Він командував першою групою спецназу, яка звільняла Донецький аеропорт. Тоді ворог не зміг вбити Максима. А зробив це підступно, у Києві, біля будинку героя. Максим Шаповал був молодим, йому було 39 років, професійним, досвідченим офіцером, патріотом своєї землі і людиною честі. Ми повинні пам’ятати своїх героїв. Шанувати справу, заради якої вони віддали своє життя. І ми повинні зробити все, щоб Україна стала сильною, успішною державою! Вічна пам’ять Герою України Максиму Шаповалу!”, – сказав очільник Києва.

Кияни вшанували пам’ять першого українського “кіборга”

Заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Кондратюк та начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Василь Бурба розповіли, як у найскладніших умовах початкового етапу відбиття російської агресії діяв Максим Шаповал на чолі підпорядкованого йому підрозділу, якою він був людиною та офіцером.

У свою чергу, Герой України Ігор Гордійчук сказав: “Максим був одним з найперших та найкращих. Він нас надихав, вчив та особисто показував приклад, як треба боронити нашу рідну українську землю. Мені з перших днів війни довелося брати участь у багатьох операціях пліч-о-пліч з Максимом. Він назавжди залишиться в наших серцях, а майбутні покоління воїнів будуть виховуватися на його героїчних вчинках”.

Після хвилини мовчання до пам’ятної дошки загиблому герою присутні поклали тисячі живих квітів.

Указом Президента України від 30 червня 2017 року № 169/2017 полковнику Шаповалу Максиму Михайловичу присвоєно військове звання генерал-майора (посмертно). Його навічно зараховано до списків військової частини, якою він командував, та внесено в Книгу Слави Головного управління розвідки Міністерства оборони України, що була заснована з метою увічнення пам’яті осіб, які зробили вагомий внесок у розбудову воєнної розвідки України.

Указом Президента України від 7 вересня 2017 року № 264/2017 за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності та безпеки держави, самовіддане служіння Українському народові генерал-майору Шаповалу Максиму Михайловичу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Президент України також підписав Указ про присвоєння імені генерал-майора Максима Шаповала спеціальному резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони України. У документі зазначається, що ім’я присвоєно з метою увічнення пам’яті Героя України Шаповала, зважаючи на особливі заслуги перед Батьківщиною, виняткові мужність та героїзм, виявлені під час захисту суверенітету та територіальної цілісності України, а також враховуючи бойові заслуги, зразковість виконання поставлених завдань та високий професіоналізм. Глава держави вручив новий прапор підрозділу.

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот