Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

Курсанти-розвідники здійснили стрибки з висоти 600 метрів у повному спорядженні

20 квітня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Курсанти-розвідники здійснили стрибки з висоти 600 метрів у повному спорядженні

У Центрі забезпечення навчального процесу Військової академії (м. Одеса) курсанти факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення провели практичні заняття з повітрянодесантної підготовки. Майбутні офіцери − розвідники та спецпризначенці − здійснили стрибки з вертольота Мі-8 з висоти 600 метрів у повному спорядженні зі зброєю під керівництвом начальника кафедри Повітрянодесантної підготовки полковника Василя Бабака.

Перед стрибками десантники пройшли та засвоїли курс повітрянодесантної підготовки, відпрацювали елементи наземної підготовки на парашутно-десантному комплексі академії. Тому до визначеного завдання курсанти підійшли вже озброєними практичними навичками. Короткий інструктаж, завантаження – і вертоліт злітає. Висота 600 метрів. Лунає команда інструктора, й розвідники вишиковуються в черзі перед відкритою апарелю. Легкий хлопок по плечу, а далі − крок у блакитний простір. За хвилину небо розквітає “кульбабами” білих куполів. Приземлення відбувається штатно. Хоча вітер не такий міцний, він розносить парашутистів достатньо далеко. Тому в першу чергу курсанти виконують завдання зі збору у визначеному місті для подальшого виконання бойового завдання.

Курсанти-розвідники здійснили стрибки з висоти 600 метрів у повному спорядженні

− Десантування парашутним способом – це найбільш мобільний та швидкий спосіб доставки особового складу до району виконання визначеного бойового завдання, − розповів полковник Бабак. − Ба більше, для розвідників це можливість дуже швидко опинитися в будь-якому місті, зокрема, в тилу противника. Світовий досвід бойового застосування мобільних розвідгруп за допомогою вертольотів підтверджує максимальну ефективність зазначеного способу переміщення особового складу. Це стосується не тільки доставки в район виконання завдань, але і швидкої евакуації з будь-якої місцевості, зокрема, зі складним географічним рельєфом. Під час десантування курсанти продовжували виконувати завдання зі збору на вказаній ділянці місцевості. Дії кожної групи уважно оцінювали інструктори та викладачі. Враховували не тільки індивідуальний рівень підготовки, а й злагоджену командну роботу, вміння чітко взаємодіяти під час стрибків, приземлення та збору, − підкреслив керівник занять. З його слів, переважна більшість курсантів успішно впоралися з визначеними завданнями.

Курсанти-розвідники здійснили стрибки з висоти 600 метрів у повному спорядженні

Інші курсантські підрозділи, які вже виконали програму стрибків, приступили до практичного відпрацювання різних питань з дисципліни “Спеціальна розвідка”. Зокрема, вони виконали завдання з набуття навичок із прихованого пересування на місцевості в складі розвідувальних груп спеціального призначання, зайняття місця для довгострокової зупинки, підходу до об’єкту проведення спеціальних дій, проведення дорозвідки об’єкту та іншим важливим елементам спеціальної підготовки розвідників.