Повідомлення

“Кремль приречений на поразку”

19 лютого 2019 року
Про це заявив Петро Порошенко під час виступу на спеціальному засіданні Верховної Ради України
“Кремль приречений на поразку”

Президент України переконаний, що Російська Федерація програє війну, яку розпочала проти України. “Поза всяким сумнівом, у цій війні, я хочу твердо сказати – Кремль приречений на поразку. Наголошую, що за п’ять років він не зміг добитися в Україні жодної із поставлених цілей, і тактично, друзі, ми вже виграли”, – заявив Глава держави під час виступу на спеціальному засіданні Верховної Ради у зв’язку з п’ятою річницею з початку збройної агресії Росії проти України.

Президент України висловив думку, що Росія розпочала війну проти України не лише для захоплення нашої держави. “Для чого це було зроблено? Сьогодні всі чітко розуміють – для відновлення імперії, для перегляду кордонів і врешті-решт для знищення всієї системи трансатлантичної безпеки Європи і світу”, – сказав він. “І зараз Путін прекрасно розуміє, що втрата України означає крах його планів відновити імперію і повернути Росії статус наддержави. Економічно вони це зробити не можуть”, – зауважив Петро Порошенко.

“Саме тому ставки у цій війні зараз надвисокі”, – підкреслив Президент. “Наголошую – вже не тільки і не стільки Україна. Мрія Путіна – вже не розділена Україна, а розділена Європа. Мрія Путіна – Європа, яка зреклася своїх цінностей. Мрія Путіна – ослаблена Європа, якій він диктує умови. Мрія Путіна – це пояс залежних держав-сателітів, чий суверенітет є суто номінальним. І приклади цих країн нам дуже добре відомі”, – зазначив він.

За словами Петра Порошенка, світ об’єднався у підтримці України у її боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність, підтримці прагнень нашої держави інтеграції до ЄС і НАТО. “Треба дуже добре вивчити уроки сторічної давнини 1918-1921 років. Перемога в цій війні залежить від нашої з вами рішучості. А також від єдності і рішучості нашої міжнародної коаліції, яка була створена нами на підтримку України за допомогою наших друзів”, – сказав Глава держави.