Повідомлення

Контррозвідка СБУ задокументувала чергову спробу вербування українців спецслужбами РФ

7 жовтня 2020 року
Відповідне повідомлення розміщено на офіційному сайті Служби безпеки України
Контррозвідка СБУ задокументувала чергову спробу вербування українців спецслужбами РФ

Контррозвідники Служби безпеки України зафіксували спробу примусу спецслужбами Російської Федерації мешканця одного з прикордонних районів Чернігівської області до співпраці на шкоду державній безпеці України.

Встановлено, що наш співвітчизник періодично виїжджав до Росії в особистих справах. Під час однієї з поїздок його затримали російські правоохоронці за начебто порушення трудового законодавства та умов перебування на території РФ. Удавшись до методів психологічного тиску і залякування, представники ворожої спецслужби змусили чоловіка підписати згоду на негласне співробітництво. Після повернення додому чоловік добровільно звернувся до СБУ і надав свідчення щодо обставин його вербування та поставлених завдань.

Служба безпеки України нагадує, що відповідно до ст. 111 Кримінального кодексу України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які не вчинили жодних дій на виконання злочинного завдання іноземної держави, організації або їх представників та добровільно повідомили в органи державної влади про факти залучення до конфіденційного співробітництва на шкоду державній безпеці України.

Під посиленою увагою іноземних спецслужб перебуває широке коло наших співвітчизників – від працівників органів місцевого самоврядування, військовослужбовців, правоохоронців, учасників АТО (ООС) та членів їхніх сімей до пересічних громадян України, які виїжджають до РФ для працевлаштування, з комерційною метою, для відвідування родичів тощо.