Повідомлення

Кіровоградці вшанували героїв неоголошеної війни

23 січня 2015 року
Два дні поспіль у школах обласного центру відкривали дошки пам’яті героям, які віддали своє життя у боротьбі за цілісність України
Кіровоградці вшанували героїв неоголошеної війни

Першим свічки пам’яті запалило кіровоградське “Навчально-виховне об’єднання (НВО) загальноосвітня школа № 24 – центр дитячої та юнацької творчості “Оберіг”, на стіні якого встановили одразу 2 меморіальні дошки на честь загиблих випускників – Ігоря Горовенка та Федора Романова. Вшанувати пам’ять загиблих Героїв прийшли родичі, близькі, колеги.

Учні і вчителі школи № 30 цього дня також віддали данину пам’яті своєму славному випускнику – Дмитру Придатку. Вшанувати загиблого солдата прийшли дружина з однорічною донькою, рідні, друзі й бойові побратими. Промови, виголошені учнями та вчителями, нагадали присутнім про подвиг снайпера-розвідника, життя якого обірвалося під Іловайськом у 26 років.

Загальноосвітня школа № 13 увічнила ім’я свого випускника Олексія Волохова. Щирою посмішкою та сяючим поглядом тепер дивитиметься герой з холодної дошки на учнів школи, у якій і сам навчався ще 8 років тому. Діти, які вшанували світлу пам’ять свого захисника хвилиною мовчання, не могли стримати сліз. І педагоги. і школярі знали Олексія особисто і зберігають про нього лише хороші спогади й думки. Кіровоградці вшанували героїв неоголошеної війниОлексій Волохов був розвідником 3 окремого полку спеціального призначення. Загинув під Слов’янськом в районі гори Карачун.

Не менш урочисто і трепетно вшанували загиблих Героїв – випускників шкіл № 23, № 35, НВО № 8, НВО № 18. А в НВО № 31 відкрили одразу три меморіальні дошки, адже ця школа виховала трьох героїв. На подвір’ї перед навчальним закладом школярі виклали палаючими лампадками напис “пам’ятаємо”.

Майже всі воїни-кіровоградці, подвиг яких увіковічнили меморіальними дошками, посмертно нагороджені орденами “За мужність”.

Повернути до життя воїнів ми не можемо, але наш обов’язок пам’ятати імена Героїв. Їхні серця зупинились на війні за народ України, але їх світлі посмішки на меморіальних дошках нагадуватимуть новим поколінням про мужність та героїзм незламних патріотів – Воїнів Незалежної України.

Вічна слава полеглим Героям!

Кіровоградці вшанували героїв неоголошеної війни    Кіровоградці вшанували героїв неоголошеної війни    Кіровоградці вшанували героїв неоголошеної війни