ЗМІ про нас

Канадські інструктори провели заняття з майбутніми офіцерами-розвідниками

12 квітня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Канадські інструктори провели заняття з майбутніми офіцерами-розвідниками

На полігоні Центру забезпечення навчального процесу Військової академії (м. Одеса) за участю представників ЗС Канади, які входять до складу тренувальної місії UNIFIER, відбулись практичні заняття з курсантами 2-го курсу факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення. Тема занять − тактика дій малих розвідувальних груп.

Для курсантів було дуже цікаво і корисно дізнатися від іноземних колег про деякі особливості та таємниці під час застосування розвідгруп, зокрема, при веденні розвідки в тилу противника. Представники тренувальної місії розповіли про методи маскування та пересування малими тактичними групами.

Під час занять військовослужбовці Канади звернули увагу слухачів на певні деталі, важливі для ефективного виконання завдань. Наприклад, маскування не лише одягу, але і шкіри, зброї, елементів та засобів обладнання, необхідності використання жестів як засобу комунікації під час бойової роботи, коли треба дотримуватися режиму тиші.

Крім того, закордонні інструктори акцентували увагу на необхідності постійно вести спостереження і розвідку місцевості, зокрема й інженерну, з метою своєчасного виявлення засідок і місць розташування противника, замінованих ділянок. Для закріплення здобутих знань курсанти під час занять виконали декілька практичних завдань з пошуку визначених об’єктів і збору розвідувальних даних.

− Під час навчання ми робимо головний акцент на практичну роботу. Тренування привчає швидко адаптуватися до зміни обстановки у бою, боротися зі стресом та втомою, призвичаюватися до складних ситуацій, – розповів представник ЗС Канади. − Ми впевнені, що складність долається лише кратним повторенням і злагодженістю. Час, коли розвідка діяла за шаблонами, відійшов у минуле.