ЗМІ про нас

Із загиблим 24 серпня В’ячеславом Пітьком попрощалися на Дніпропетровщині

28 серпня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Із загиблим 24 серпня В’ячеславом Пітьком попрощалися на Дніпропетровщині

На Алеї Слави полеглих у російсько-українській війні в місті Кам’янському з’явилося нове поховання. Побратими, родичі та друзі прийшли віддати останню шану воїну розвідувального батальйону В’ячеславу Пітьку, який загинув 24 серпня під селищем Оленівка – у день 30-ї річниці незалежності України.

В’ячеслав Павлович Пітько народився 22 грудня 1972 року на Дніпропетровщині. З початку війни добровольцем захищав Батьківщину у складі окремого мотопіхотного батальйону “Патріот”. У 2019 році підписав контракт з окремим розвідувальним батальйоном, де у званні старшого сержанта командував відділенням.

Смерть героя стала шоком для всіх, хто його знав. Крізь сльози розповідає про В’ячеслава дружина його побратима.

– Сява, – лагідно називає військового жінка, – був золотою людиною. Життєрадісний, веселий, усміхнений – випромінював сяйво! Хоробрості був непересічної. Здавалося, він був зовсім безстрашний, ішов на найскладніші завдання.

Залишилися у В’ячеслава мати, дружина та 11-річна донька.

Цинічно, нахабно й убого звучать просторікування росіян про “один народ”. Реальне ставлення до українців вони демонструють саме в такий спосіб – невпинні підступні атаки, які забирають життя захисників Неньки-України. Ненависть – це те, що демонструють кремлівські прибічники стосовно українців, які продовжують стояти на сторожі спокою і миру рідної країни. Московія намагається вбити нашу свободу. І забуває, що за воїнами, які кладуть свої життя, постають сотні молодих, вмотивованих захисників, які мріють викинути окупанта геть і здобути перемогу, заради якої працюють і тренуються – самовіддано та неухильно.