ЗМІ про нас
Із поправкою на бойовий досвід
7 квітня 2015 року / Центральний друкований орган Міністерства оборони України “Народна Армія” № 38 (5373)
Із поправкою на бойовий досвід

Пройде зовсім небагато часу, і нинішні курсанти військових вишів країни, отримавши лейтенантські погони, поповнять офіцерський корпус українського війська, візьмуть на себе відповідальність за підпорядкований особовий склад, чимало з них опиняться на передньому краю протистояння з північним агресором та доморощеними бойовиками. Щоб відповідь наших військових на загрози сьогодення була максимально ефективною і професійною, вже сьогодні необхідно адаптувати навчальний процес до реалій ведення бойових дій на Сході країни.

Розвивається в цьому напрямі й колектив Військової академії (м. Одеса), який інтенсивно впроваджує нові форми та методи підготовки майбутніх офіцерів – десантників та розвідників. Декілька таких нововведень уже інтенсивно застосовуються під час відпрацювання практичних завдань у межах польового виходу курсантів факультету високомобільних десантних військ та розвідки навчального закладу.

Із поправкою на бойовий досвід

За словами начальника факультету полковника Станіслава Чумака, з огляду на особливості застосування військ під час антитерористичної операції в академії збільшено інтенсивність та якість підготовки курсантів у напрямі експлуатації, обслуговування та застосування штатної бойової техніки.

Зокрема, під час цього польового виходу курсанти виконують навчальні вправи з водіння БМП і БТРів у складних умовах місцевості. На маршруті протяжністю близько п’яти кілометрів танкодрому Центру забезпечення навчального процесу під керівництвом досвідчених інструкторів десантники та розвідники долають різноманітні перешкоди – проходи в мінно-вибухових загородженнях, ділянки маневрування, колійний міст, протитанковий рів тощо, а також вивчають особливості експлуатації бронетанкового озброєння, засоби та особливості обслуговування і технічного ремонту бронемашин у польових умовах.

Із поправкою на бойовий досвід

Уже незабаром вони здійснять багатокілометровий марш, виконають бойові стрільби з озброєння бойових машин піхоти і бронетранспортерів на одному із загальновійськових полігонів.

Полковник Станіслав Чумак зазначив, що завдяки посиленню практичної складової у програмі підготовки курсантів з цього року всі випускники факультету отримуватимуть додаткову спеціальну кваліфікацію – механік-водій 3-го класу. Це допоможе майбутнім офіцерам не лише більш ефективно застосовувати техніку підпорядкованого підрозділу, а й якісно організовувати підготовку підлеглого особового складу.

Не залишають поза увагою в академії й тактичну складову в системі підготовки офіцерських кадрів. Зокрема, завдяки застосуванню останнім часом під час практичних занять призначеної для імітації умов реального бою системи MILES-2000 значно вдосконалився рівень тактичної виучки курсантів усіх курсів.

Система використовується для імітації найрізноманітніших видів бою, заняття проводяться як вдень, так і вночі з усіма курсами факультету. При цьому після кожної відпрацьованої ситуації проводиться детальний розбір дій як підрозділів у цілому, так і кожного курсанта окремо. Своїми висновками та зауваженнями на підставі отриманих з комплектів MILES-2000 даних діляться не лише викладачі, а й безпосередньо курсанти, навчаючись основам ведення сучасного бою як на власних, так і на помилках своїх товаришів.

– Перебіг бойових дій на Сході країни засвідчив необхідність якісної підготовки українських воїнів до дій в населених пунктах, ділянках місцевості з обмеженою видимістю та інших нестандартних умовах, які вимагають від військовослужбовця особливих індивідуальних навиків у переміщенні та застосуванні зброї, – зазначив начальник факультету полковник Станіслав Чумак. – Враховуючи це, на факультеті високомобільних десантних військ та розвідки кілька місяців тому з найбільш підготовлених першокурсників – військовослужбовців-контрактників, більшість з яких має досвід участі в АТО, була сформована експериментальна група з вивчення практичної стрільби (сучасного виду спорту), в основу якої покладено вивчення та відпрацювання вправ, що найбільше відповідають різноманітним випадкам застосування вогнепальної зброї.

Під керівництвом досвідченого інструктора курсанти використовують можливості військового стрільбища Центру забезпечення навчального процесу Військової академії для тренувань у виконанні маніпуляцій зі зброєю, пересуванні місцевістю з перешкодами, швидкісній стрільбі тощо.

Планується, що зі здобуттям необхідних навиків вони стануть інструкторами та помічниками для своїх товаришів по службі в опануванні основних елементів цього практичного виду спорту, який застосовується для підготовки військовослужбовців та спецпризначенців у багатьох провідних країнах світу.


Володимир ВІВАТ,
Одеса

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот