Поряд із сучасними технічними засобами розвідки, зв’язку та ураження сьогодні чи не найнеобхіднішими для учасників АТО є пічки. Щоб максимально забезпечити ними воїнів, волонтерські організації привозять на передову як екземпляри ще Другої світової війни, так і справжні шедеври інженерної думки. Так, Станіслав С. з Черкащини сконструював для воїнів багатофункціональну пічку, яка забезпечує виконання декількох справ одночасно: на спеціальній пательні можна готувати їжу, в окремому “казані” кип’ятити чай або воду для купання, а на поручнях сушити речі. А якщо покласти на “буржуйку” каміння та накрити її наметом, вона перетворюється на польову лазню. Винахід нескладно транспортувати, навіть під час роботи її можна легко переносити з одного місця в інше.
На харківському підприємстві, яким керує Ірина Г., пічки для воїнів АТО роблять за американськими армійськими зразками. Креслення знайшли в Інтернеті, а матеріали використовують вітчизняні. Модель надзвичайно вдала і дуже підходить розвідникам.
До виготовлення пічок долучилися й вчителі та учні Вінницького вищого художнього професійно-технічного училища, які виготовляють обігрівачі для воїнів зі старих газових балонів.
Крім того, нещодавно креслення ще одного унікального засобу обігріву разом із коштами на його виготовлення надійшло з російського міста Мурманськ. У супроводжувальному листі родина Олександра Г. висловлює свою підтримку українським воїнам, бажає якнайшвидшої перемоги над ворогом та відновлення територіальної цілісності України.