Повідомлення

Юридична служба Збройних Сил України надала роз’яснення щодо звільнення з військової служби

5 липня 2018 року
Військовослужбовці, які набули право на звільнення, але не висловили бажання звільнитися, продовжать військову службу
Юридична служба Збройних Сил України надала роз’яснення щодо звільнення з військової служби

Щодо звільнення з військової служби військовослужбовців з військових частин, пункт постійної дислокації яких перебуває в районі проведення операції Об'єднаних Сил.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” для забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях сили та засоби Збройних Сил України залучаються Генеральним штабом Збройних Сил України.

Ураховуючи зазначене, перебування пункту постійної дислокації військової частини в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії не означає, що сили та засоби (зокрема особовий склад) військової частини залучено до виконання цих заходів.

Сили та засоби (зокрема особовий склад) військової частини залучаються до виконання заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії на певний строк (термін), після закінчення якого вони виключаються рішенням Генерального штабу Збройних Сил України.

Щодо необхідності укладання контракту військовослужбовцями, які набули право на звільнення з військової служби.

Військовослужбовці, які уклали контракт на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію або ті, які проходять військову службу за контрактом, дію якого продовжено понад встановлені строки на період до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації, набули право на звільнення та не висловили на цей час бажання звільнитися з військової служби, можуть продовжити військову службу без укладання нового контракту.

Такі військовослужбовці згодом можуть звільнитись за їх бажанням на підставі підпунктів “й” та “к” пункту 2 частини п’ятої статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”.