ЗМІ про нас

Як одеські курсанти тренувалися на Говерлі

9 березня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Як одеські курсанти тренувалися на Говерлі

Дуже насиченими і непередбачуваними за розвитком подій виявилися заняття з гірської підготовки в курсантів факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення, а також майбутніх офіцерів десантно-штурмових військ та морської піхоти Військової академії (м. Одеса).

Тренування відбувалися на найвищих ділянках Карпат у складних умовах високогір’я. Курсанти провели сходження на гори Петрос та Говерла за маршрутом складності 2А. Це вже не початковий рівень, тому для кожного учасника це сходження стало справжнім випробуванням на фізичну витривалість і психологічну стійкість. Під час здійснення маршу курсанти відпрацювали вміння орієнтуватись у складних умовах виживання в засніженому лісі, скелях. Виконували різні завдання і вправи з пошуку та евакуації постраждалих після сходу снігової лавини, надання першої медичної допомоги. Значні корективи в проведення занять внесла погода. Практично на всьому маршруті спостерігалися великі снігові замети, постійно йшов сніг. Видимість на окремих ділянках маршрутів була майже нульова. Але курсантів це не зупиняло, вони проявили свої найкращі якості та наполегливість у виконанні визначених завдань. Командири високо оцінили рівень підготовки учасників тренувань.

– Незважаючи на дуже складні умови сходження, курсанти показали добрі практичні навички, фізичну та психологічну витривалість, – розповів керівник сходження, інструктор з гірської підготовки Олександр. – Такі заняття значно підвищують спроможності майбутніх офіцерів у виконанні завдань в екстремальних бойових умовах.