Повідомлення

Глава держави заохочує побудову в Україні реабілітаційних центрів для учасників бойових дій

1 жовтня 2020 року
Про це Президент України Володимир Зеленський повідомив, перебуваючи на Рівненщині у центрі реабілітації учасників бойових дій
Глава держави заохочує побудову в Україні реабілітаційних центрів для учасників бойових дій

У межах робочої поїздки на Рівненщину Президент України Володимир Зеленський ознайомився з роботою Республіканського центру лікування та реабілітації наслідків нейротравми для учасників бойових дій на Донбасі, що діє на базі Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни.

Зазначений центр, розрахований на 50 ліжок, є першим у системі охорони здоров’я та працює з грудня 2017 року. Тут приймають учасників бойових дій з усієї України з наслідками важких черепно-мозкових та спінальних травм, які потребують тривалого лікування та реабілітації. У центрі можуть проводити діагностику, надавати висококваліфіковану медичну допомогу, а також медичну, психологічну, психосоматичну й соціальну реабілітацію.

Глава держави ознайомився з умовами відновлення воїнів після складних травм, поспілкувався з ветеранами АТО та вручив двом героям цінні подарунки.

Під час візиту Президент України висловив ідею побудови декількох подібних госпіталів для учасників бойових дій.

Крім того, Володимир Зеленський обговорив з членами родин загиблих на війні ключові проблеми, з якими вони стикаються. Глава держави підтримав ідею надати можливість учасникам бойових дій отримати грошові компенсації замість землі під забудову, на яку вони мають право. Також Президент виступив за створення умов пільгового кредитування для ветеранського бізнесу в області.

Президент України також підтримав пропозицію щодо визначення компенсації на комунальні послуги на державному рівні, щоб не допустити в майбутньому виплату недостатніх компенсацій від місцевої влади.