Повідомлення

Глава держави підписав два закони з військових питань

4 січня 2017 року
Підписаними документами унормовано питання пенсійного забезпечення учасників АТО та удосконалено порядок проходження військової служби

Петро Порошенко підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції”.

Документ вносить зміни в Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та надає право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50-55 років військовослужбовцям, які брали безпосередню участь в АТО в районах її проведення, за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

Таке ж право отримують учасники бойових дій, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України у складі добровольчих формувань, що були включені в склад ЗС України, Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії та інших, утворених відповідно до законів України, військових формувань та правоохоронних органів, а також військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в АТО.

Дружинам (чоловікам), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батькам вищезазначених категорій громадян, які загинули чи пропали безвісти, померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час участі в АТО, забезпечення її проведення, також надається право на призначення пенсії за віком.

Глава держави підписав два закони з військових питань

Крім того, Президент України підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби”.

Реалізація Закону дозволяє унормувати деякі питання, пов’язані з прийняттям, продовженням та звільненням громадян з військової служби. Зокрема, дасть можливість військовослужбовцям, які проходять військову службу за різними видами контрактів в особливий період, за бажанням продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби.

“Це дає вам можливість завершити контракт з тими, хто вирішив повернутися додому, але разом з тим – ні на йоту не знизити боєздатність і боєготовність частин і підрозділів, у першу чергу тих, які знаходяться у районі проведення АТО, бойових операцій із захисту нашої держави”, – звернувся Глава держави до присутніх під час підписання Міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС України генерала армії України Віктора Муженка.

Закони набирають чинності через місяць з дня їх опублікування.