Повідомлення

Герой України Ігор Гордійчук прагне продовжити службу як тільки навчиться ходити

29 березня 2015 року
Про це повідомляє iнформацiйна мережа “Голос Америки”
Герой України Ігор Гордійчук прагне продовжити службу як тільки навчиться ходити

У ці дні полковник ЗС України Ігор Гордійчук проходить реабілітацію в Національному військово-медичному центрі імені Волтера Ріда. Центр вважається флагманом військової медицини. Щороку медичну допомогу тут отримують десятки тисяч американських військових та членів їхніх родин.

До Вашингтона полковник Ігор Гордійчук разом із дружиною Тетяною приїхав на початку лютого цього року. Попри тяжке поранення, полковник мужньо витримав десятигодинну подорож літаком до столиці США і через день після приїзду розпочав процес реабілітації.

“Загалом я відчуваю себе сильнішим. Я фізично можу займатися вже декілька годин поспіль” – ділиться відчуттями офіцер.

Ігор Гордійчук очолював загін спецпризначення в тилу противника й відчайдушно довго утримував стратегічну для українських сил висоту – Савур-Могилу. А коли довелося відступати, потрапив під обстріл “Градів”. Осколок від снаряда потрапив йому в потилицю, під каску.

Тяжко пораненого Гордійчука противники залишили помирати на літній спеці з розрахунку, що жити йому залишилося лічені години. Дружина полковника Тетяна вірить, що сильнішим за смерть став саме характер її чоловіка.

Здаватися не в їхніх правилах. Тетяна Гордійчук каже, що безмежно вдячна українським і американським лікарям за все, що ті для них зробили. На полковника ще чекає операція, а тоді знову процес реабілітації. Однак вона переконує – тепер все залежить від Бога. Сам Ігор Гордійчук каже – на фронті його врятувала саме віра. Саме тому, вже у Вашингтоні, зустрічі із священиком він попросив, як тільки опинився у військовому медичному центрі. А згодом відвідав і православний собор у передмісті Вашингтона.

Парафіяни українського православного собору Святого Андрія після служби підходили, аби потиснути полковнику руку. Гордійчук відповідав усмішкою й довго розповідав про фронт і країну. А ще ділився планами.

Він уже написав заяву з проханням повернути його після реабілітації на службу. Каже, усвідомлює, що воювати так, як раніше, може й не вдасться. Але йому точно є що розповісти майбутнім українським офіцерам.

Детальніше сюжет про Ігоря Гордійчука можна переглянути за посиланням: http://ukrainian.voanews.com/media/video/2698296.html