Україна захищає світ
00
00
00

Галерея героїв

Герой України
Чуб Олександр Сергійович

 

Чуб Олександр СергійовичОлександр Сергійович Чуб народився 15 лютого 1995 року в місті Харкові. Військовій службі та почесному обов’язку – захисту рідної землі – присвятив себе, наслідуючи свого батька.

Ще з 2016 року він брав участь в бойових і спеціальних операціях в районі проведення АТО. У лютому 2022 року добровільно вступив до Збройних Сил України. Брав участь у боях за оборону Києва та області. Був сміливим і рішучим, майстерно знищував ворога.

Він завжди був в перших рядах тих, хто йшов на найбільш ризиковані бойові та спеціальні завдання: розвідка, засідка, знищення баз окупантів в тилу, захоплення полонених і зброї.

У квітні 2022 року виконував спеціальні завдання на південному напрямку України. Завдяки умілим та сміливим діям, винятковому таланту розвідника, Олександр з бойовими побратимами здобували важливу інформацію, яка дозволяла зберегти від ударів ворога озброєння й військову техніку, життя захисників України та мирних мешканців.

У червні 2022 року Олександр у складі групи виконував бойові завдання на Луганщині. Незважаючи на перевагу ворога у живій силі, техніці та артилерії, наші розвідники у важких вуличних боях успішно нищили окупантів, діяли сміливо і зухвало, наганяли жах на ворога.

19 червня 2022 року під час здійснення штурму вогневих позицій окупантів Олександр отримав чисельні вогневі поранення не сумісні з життям. Серце воїна перестало битися!

За видатні особисті досягнення, виявлені при виконанні бойових завдань під час стримування та відсічі збройної агресії країни-терориста, особливі заслуги перед українською державою, відданість справі захисту України, сумлінне та бездоганне служіння українському народові, виявлені при цьому особисту мужність і героїзм, молодшому лейтенанту Чубу Олександру Сергійовичу присвоєно звання Герой України з врученням ордена Золота Зірка (посмертно).

7 вересня 2022 року, в День воєнної розвідки України, Президент України Володимир Зеленський вручив орден “Золота Зірка” батькові Олександра.