Активісти всеукраїнської волонтерської мережі “Вільні люди” підрозділу розвідників допомагають ще з літа. Протягом кількох місяців щотижня їздять у зону АТО, щоб із рук у руки передати зібрану допомогу військовим. Поза доброчинністю активісти працюють у різних сферах та на різних посадах, але їх об’єднує те, що вони разом з іншими небайдужими жителями Полтавщини збирають допомогу для розвідників і власноруч її передають.
Волонтера руху Сергія Пілата, громадського діяча і депутата Полтавської районної ради Володимира Пілата, фермера із села Михайлики Козельщинського району Олександра Федорченка розвідники зустрічають із обіймами. Активісти привозять хлопцям різноманітні овочі, консерви, спальні мішки, теплі речі. Вантажівки також завантажують дошками, аби військові змогли збити у наметах помости для утеплення.
Список необхідного ніколи не скорочується. Із настанням холодів він поповнився термобілизною. Поки не налагодили постачання спеціального одягу, волонтерів просили приносити принаймні звичайні флісові светри. Це з урахуванням того, що із переліку потрібного не викреслили амуніцію – кевларові шоломи та бронежилети, засоби спостереження, оптику. Хоча на все часто не вистачає грошей, волонтери не опускають руки, а військові говорять, що без їх допомоги було б важче.
– В останній тиждень кількість поїздок на Схід значно збільшилася, – розповідає Володимир Пілат. – То ми навантажили дошками вантажівку, терміново відвезли. То виникла нагальна потреба у воді, адже з місцевої їжі не звариш. Привезли цього разу десять тонн води, частину якої потім вже самі бійці переправлять на позиції. Так і виходить, що то одяг треба відвезти, то їжу.
Разом із водою під час однієї з останніх поїздок відвезли кілька сотень кілограмів тушонки. Наступного разу повезуть капусту. Інших овочів у розвідників, підшефних полтавським волонтерам, вистачить до кінця грудня. Потім збиратимуть знову.
“Вільні люди” передають бійцям спальні мішки та каремати, овочі, фрукти, консерви, воду, дрова. Закуповують теплий одяг. Усе це шукають за найдешевшими цінами. Уже добре орієнтуються, де купити військовий фліс, дешевше, ніж у магазині, а де замовити тепловізори зі значною знижкою.
Скільки вже передано тонн найнеобхіднішого і скільки на це витрачено тисяч гривень, сказати, мабуть, нереально. Вони намагаються давати якнайповніший звіт за кожним виїздом у зону АТО, але повної картини відобразити часто не вдається – якщо постає вибір, чи писати звіт про поїздку, чи займатися комплектацією чергового гуманітарного вантажу, обирають останнє. Наприклад, з будматеріалів, які доставили полтавці, розвідники змогли побудувати справжню польову лазню, де в прямому сенсі відігріваються після спецоперацій наші солдати.
Волонтерська робота в нинішніх умовах складна і характеризується не тільки великим обсягом, а й небезпекою поїздок у зону АТО. Одного разу за кілометр від Слов’янська по машинах активістів почали стріляти. Проте, незважаючи на небезпеку, вони розуміють значення цих поїздок і готові підтримувати бійців і надалі.
Наступного тижня полтавці знову планують поїздку до зони АТО і закликають всіх небайдужих громадян здійснити пожертву на користь наших захисників. Необхідні речі можна принести на пункт прийому за адресою: місто Полтава, вул. Шевченка, 44, оф.17, магазин туристичного спорядження TopRope.com.ua (контактна особа: Олександр, тел.: 066 340 26 92). Кошти можна переказати на картку Приватбанку: 4731 2171 0751 4364 (Омельченко О. В.).