Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Друга світова війна слугує для Кремля невичерпним джерелом маніпуляцій та фейків

9 липня 2021 року
У Росії продовжують створювати альтернативну історичну реальність задля кращої маніпуляції суспільством
Друга світова війна слугує для Кремля невичерпним джерелом маніпуляцій та фейків

Начальник ГУР МО України Кирило Буданов прокоментував внесення змін до закону РФ “Про увічнення Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років”.

У коментарі Українському центру безпеки та співпраці очільник воєнної розвідки України зокрема зазначив, що хоча для усього світу Друга світова війна закінчилася у вересні 1945, складається враження, що для Кремля вона триває й досі та слугує невичерпним джерелом російської пропаганди, маніпуляцій і фейків. Причому передусім для власного населення, яке виховується на міфах так званої “Вітчизняної війни” як “народ-визволитель”.

“Головне управління розвідки Міністерства оборони України системно відслідковує дії вищого керівництва Російської Федерації, в тому числі гібридні методи, які Росія використовує для вибілення власної історії та історії своєї держави-попередника – СРСР. Цей наратив не лише допомагає РФ ділити світ на своїх і чужих, а й мотивує та виправдовує російську збройну агресію, що, як і в Радянському Союзі, подається як “визволення” або боротьба з “фашизмом”, – заявив Кирило Буданов.

9 червня нижня палата російського парламенту прийняла в третьому, заключному читанні законопроєкт № 1166218-7 про внесення зміни до Федерального закону “Про увічнення Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років”. 1 липня він був підписаний президентом РФ. У ньому закріплено заборону публічно заперечувати “вирішальну роль радянського народу у розгромі нацистської Німеччини і гуманітарну місію СРСР при звільненні країн Європи”.

Повний матеріал читайте за посиланням.