Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

День воєнної розвідки України

3 вересня 2019 року / Інтернет-видання “Український погляд”
День воєнної розвідки України

7 вересня 1992 року було підписано Указ Президента України про створення розвідувального органу при Міністерстві оборони України.

В системі національної безпеки України воєнна розвідка посідає важливе місце, залишаючись опорою нашої державності та одним із інструментів захисту національних інтересів від зовнішніх загроз. До сфери інтересів воєнних розвідників належить інформація, пов’язана з реальним або вірогідним супротивником, яка дозволяє визначити його військові ресурси, бойові можливості та вразливі місця, встановити передбачуваний театр воєнних дій.

Розвідники часто наражають свої життя на небезпеку, але від успіху їхньої діяльності залежить дуже багато. Розвідка на полі бою – це очі і вуха командира і штабу. Від неї залежить успіх виконання бойової операції. Саме розвідка дозволяє чути і бачити противника.

День воєнної розвідки України

Добуті документи, розроблені інформаційно-аналітичні матеріали, проведені спеціальні заходи свідчать, що перехід воєнної розвідки в Україні на якісно новий рівень діяльності відбувся. Головне управління розвідки Міністерства оборони України сформувало нові підрозділи, які вже повністю опанували перспективні види технічної розвідки і продовжують нарощувати свої можливості та піднімати рівень підготовки. Сьогодні воїни-розвідники навчаються в новітніх центрах підготовки за стандартами Північно-атлантичного Альянсу, і завдяки такій підготовці ефективність і достовірність даних значно підвищилися. Це дає можливість приймати правильні та своєчасні рішення керівникам усіх ланок і рівнів.

Як складова частина Збройних Сил України воєнна розвідка наразі проходить етап модернізації для розширення своїх можливостей з інформування вищого політичного і воєнного керівництва держави, отримання якісної, достовірної та термінової інформації з метою протидії агресору. За останні роки з’явилися дуже потужні комплекси радіорозвідки та радіомоніторингу українського виробництва, сучасні безпілотні літальні апарати іноземного та українського виробництва, які вже стоять на озброєнні українських розвідників. БПЛА оснащені закритим зв’язком та мають захист від радіоперехоплення. Розвідники, які кожного дня виконують завдання, забезпечені новим сучасним обладнанням для отримання та підтвердження розвідувальних даних. Завдяки новітньому оснащенню воєнні розвідники нині значно розширили спектр заходів, що дає можливість отримати повні дані щодо угруповань російських окупаційних військ та добувати беззаперечні докази воєнної присутності збройних сил Росії на окупованій території України.

День воєнної розвідки України

Значними кроками воєнна розвідка рухається в галузі міжнародної співпраці. Головне управління розвідки Міністерства оборони України налагодило дієві відносини із партнерами з НАТО та розвідувальними співтовариствами провідних країн світу. Це передбачає своєчасний і ефективний обмін усім обсягом інформації. Отримана в процесі взаємодії інформація дуже важлива не лише для воєнної розвідки, а й для ретельного збору доказів для притягнення країни-агресора до відповідальності у міжнародному суді. Під час слухань Міжнародного суду ООН в Гаазі українська сторона надала докази підтримки Росією терористичної діяльності на нашій території та докази на підтвердження діяльності РФ як спонсора тероризму в Україні, добуті саме співробітниками воєнної розвідки України.

День воєнної розвідки України

Для забезпечення соціального захисту воїнів-розвідників, які беруть участь у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Росії у Донецькій та Луганській областях, керівництво розвідувального органу робить все можливе для підвищення рівня соціального захисту українських військовослужбовців та забезпечення їхніх прав на користування державними гарантіями, передбаченими для учасників бойових дій. Доказом цього є новозбудоване цьогоріч житло для розвідників та їхніх родин у Києві, передмісті столиці та місцях дислокації розвідувальних частин і підрозділів. Будинки енергоефективні, зведені в надзвичайно короткі терміни з використанням сучасних технологій. Житлові комплекси включають медпункти, спортивні зали та дитячі майданчики.

Сьогодні розвиток воєнної розвідки України полягає у подальшому впровадженні усіх новітніх технологій та стандартів наших євроатлантичних партнерів, добуванні випереджувальної інформації, розширення спроможностей агентурної розвідки та нарощуванні потенціалу радіоелектронної, космічної і геопросторової розвідок,підвищенні аналітичної та прогностичної складової розвідувальної діяльності.

Співробітники воєнної розвідки України є надзвичайно патріотичними та мужніми людьми, вони – справжні герої, які впевнено долають труднощі й упевнені, що бойові завдання виконають вчасно із притаманною їм професійністю, а воєнна розвідка і надалі міцно триматиме щит національної безпеки України.