Для заміщення втрат особового складу під час бойових дій в Україні держава-агресор росія використовує фінансовий інструмент, щоб якомога довше уникати загальної мобілізації.
У москві побоюються, що відповідне рішення загострить соціальну напругу та може призвести до небажаних протестів у великих містах.
Влітку та на початку осені 2024 року кремлівські технологи розпускали чутки, нібито після так званих “муніципальних виборів”, які відбулись 8 вересня, на росії одразу оголосять загальну мобілізацію.
У такий спосіб путінський режим вчергове тестував настрої російського населення і, вочевидь, їхня динаміка не надто задовольняє вождів держави-агресора.
Тож основним фактором, який наразі дозволяє росії зволікати з рішенням про загальну мобілізацію, і надалі залишаються гроші.
Водночас постійне підняття стартових виплат за підписання контракту, яке в деяких регіонах рф вже сягає кількох мільйонів рублів, свідчить, що охочих йти на смерть в лавах окупаційної армії дедалі менше.
Ще одна проблема окупантів — відсутність так званих “ідейних” солдатів серед маси. Тому на пунктах комплектування новобранцям армії рф видають спеціальні пропагандистські методички.
У цих паперах для ідеологічної обробки наведено традиційні штампи про “підлий Захід і блок НАТО”, “денацифікацію”, “адін народ” та іншу пропагандистську маячню про “захист росії” під час війни в Україні.
За оцінками московитів, наявний фінансовий ресурс дозволятиме їм заміщувати втрати без загальної мобілізації принаймні до кінця 2024 року.