Повідомлення

“Безпека людини – безпека країни”

19 лютого 2020 року
Вчора під головуванням Президента України відбулося засідання РНБО України, на якому схвалено Стратегію національної безпеки і оборони України
“Безпека людини – безпека країни”

Під час засідання Секретар РНБО України Олексій Данілов зазначив, що ключовими аспектами Стратегії є безпека людини та безпека країни. “Вперше в центрі уваги документа – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека”, – зазначив він.

За словами Олексія Данілова, Стратегія передбачає, що найвищий пріоритет та головне завдання держави – встановлення миру як запоруки розвитку країни. Але це не повинно відбуватися ціною втрати суверенітету та наших територій.

Стратегія ґрунтується на трьох основних засадах державної політики у сфері національної безпеки: стримування (розвиток оборонних та безпекових спроможностей для унеможливлення збройної агресії проти України), стійкість (здатність суспільства й держави швидко адаптуватися до змін безпекового середовища та дотримуватися сталого функціонування, зокрема шляхом мінімізації зовнішніх вразливостей), взаємодія (розвиток стратегічних відносин з ключовими іноземними партнерами, насамперед з НАТО, ЄС та США).

Також Секретар РНБО України повідомив, що пріоритетами національних інтересів визначено: відстоювання незалежності та державного суверенітету; відновлення територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів України; суспільний розвиток; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України; європейська та євроатлантична інтеграція. Олексій Данілов наголосив, що Стратегія – це декларація, затвердження якої стане основою для розробки інших документів стратегічного планування у сфері національної безпеки й оборони.