Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Артилерійська розвідка “чує” противника за 35 кілометрів

31 жовтня 2015 року
В Україні розпочато серійне виробництво сучасного звукометричного комплексу
Артилерійська розвідка “чує” противника за 35 кілометрів

Основним завданням розвідувального автоматизованого звукометричного комплексу (РАЗК) “Положення-2” є визначення місця розQташування гармат, мінометів та іншого артилерійського озброєння противника. Після опрацювання даних наші підрозділи отримують координати ворожої артилерії, щоб завдати точного удару у відповідь. Комплекс також допомагає корегувати вогонь.

Аудіоінформація, що надходить через звукоприймачі, обробляється комп’ютером, який видає координати стріляючої артилерії противника і точок розривів снарядів та мін, випущених по них. Усі дані передаються шифрованими каналами зв’язку і відображаються в он-лайн-режимі на екрані оператора і цифровому планшеті артилерійського командира.

Максимальна дальність, на якій комплекс “чує” супротивника, – 35 кілометрів. Коригувати вогонь своїх він може на відстані до 15 кілометрів.

Комплекс не має аналогів на пострадянському просторі. Подібні системи у світі виробляють лише шість держав: США, Великобританія, Франція, Німеччина, Нідерланди та Ізраїль. Вітчизняний виріб у цій компанії цілком може конкурувати.