Повідомлення

Аргентинець з українським серцем

12 вересня 2021 року
Цікавий матеріал про аргентинця, який ставив у приклад українських повстанців найрозвиненішим арміям світу, підготувало видання “День”
Аргентинець з українським серцем

В Україні мало знають про Аргентину, державу, що займає гігантську частину Південної Америки, омивається Атлантичним океаном і вчетверо перевершує Україну за площею. В Аргентині проживає сьома за чисельністю українська діаспора в світі. Проте ця історія не так про аргентинських українців, як про аргентинця з українським серцем – Енріке Мартінеса Кодо.

Саме завдяки його тривалому інтересу до української національно-визвольної боротьби та журналістському таланту статті про УПА англійською, іспанською та португальською мовами з’явилися в провідних військових виданнях світу.

Якісний аналіз повстанського руху в Україні, здійснений в процесі консолідованої роботи Мартінеса Кодо та української діаспори, дав можливість ознайомити світ з унікальним досвідом антибільшовицького та антиросійського підпілля.

Упродовж усього життя сеньйор Кодо уважно стежив за долею України, радів інтересу до його праць, а 1989 року отримав медаль Святого Володимира – найвищу нагороду Світового конгресу вільних українців. Проте пересічні громадяни знають мало про аргентинця, який ставив у приклад українських повстанців найрозвиненішим арміям світу і завжди знав, що українців — не підкорити!

Прочитати статтю повністю можна за посиланням.