Повідомлення

8 травня в Києві відкриють виставку про внесок УПА в перемогу над нацизмом

7 травня 2017 року
УПА стала єдиною армією в Другій світовій війні, створеною самими українцями
8 травня в Києві відкриють виставку про внесок УПА в перемогу над нацизмом

До річниці завершення Другої світової війни в Європі киянам покажуть історію антинацистської боротьби українських повстанців.

Виставку “УПА – відповідь нескореного народу” презентує Український інститут національної пам’яті.

“Наші земляки змушені були воювати за чужі інтереси і навіть вбивати інших українців, одягнених в однострої різних імперій. Але близько 100 тисяч молодих хлопців та дівчат кинули виклик обом тоталітарним режимам – нацистському та комуністичному. Вони стали воїнами Української повстанської армії”, – розповідає історик Володимир В’ятрович, голова Українського інституту національної пам’яті та один із авторів виставки.

Українці воювали у складі 6 армій антигітлерівської коаліції та у лавах визвольного руху. Від 2014 року Україна спільно з Європою відзначає День пам’яті та примирення 8 травня. А 9 травня – день перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Символом пам’ятних заходів є червоний мак. Гасло “1939–1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”.

Робота виставки розпочнеться 8 травня о 12:00 на площі перед Національним музеєм історії України (вулиця Володимирська, 2, Київ).