Україна захищає світ
00
00
00

Славетні частини розвідки

49 навчальний центр розвідки

Навчальний центр розвідки було створено у квітні 2016 року, після перегляду керівництвом воєнної розвідки України ключових елементів системи підготовки воїнів-розвідників. В умовах російської збройної агресії проти нашої держави військові частини та підрозділи розвідки в сучасних умовах ведення бойових дій потребували фахівців різних спеціальностей. Тому й було розпочато реалізацію амбітного проєкту зі створення навчального центру військової розвідки, головною відмінністю якого мала стати підготовка не тільки окремих фахівців, а й розвідувальних підрозділів у цілому.

Практичному створенню навчального центру передувала кропітка робота із вивчення відповідного досвіду збройних сил провідних країн світу та реального опробування іноземних навчальних програм у військових частинах та підрозділах розвідки ЗС України. Було сформовано та впроваджено інститут інструкторів, підготовка яких відбувалася за трьома рівнями: базовим, підвищеним та академічним.


І зі своїм завданням досвідчені викладачі та інструктори, більшість з яких мають бойовий досвід, упоралися. За короткий термін свого існування в центрі підготовлено сотні високопрофесійних воїнів-розвідників.

Сьогодні можливості центру дозволяють здійснювати як початкову підготовку розвідників, так і покращувати фах уже досвідчених військових спеціалістів. Багаторівнева підготовка включає базовий, середній, підвищений та вищий курси, які включають етапи підготовки командира-лідера та підготовки за спеціальністю.

У центрі побудовані сучасні навчальні класи та електронні тири для підготовки фахівців різних розвідувальних спеціальностей. Вони оснащені новітнім технічним та електронним обладнанням.

Альпіністську підготовку курсанти центру проходять за підтримки представників Львівської обласної федерації альпінізму та скелелазіння України. Під час занять розвідники відпрацьовують рух по місцевості з різним рельєфом, долають вертикальну стіну з нижньою та верхньою страховкою, а також переправляються через умовну прірву з використанням різних альпіністських елементів.

Також уперше в Україні тут почали готувати операторів безпілотних літальних апаратів.

Крім того, у центрі створені навчальні поля для підготовки розвідувальних підрозділів, а також сучасна “смуга перешкод підрозділів розвідки”. Її протяжність 1200 метрів, а складається вона з 26 перешкод як природного, так і штучного характеру. Її створювали на основі вимог наших розвідників, які пройшли гарт АТО та ООС. Підрозділи, що тренуються та навчаються тут, відпрацьовують новітні стандарти, за якими згодом готуватимуть українських та, можливо, іноземних розвідників. За оцінками закордонних експертів, що постійно перебувають на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, ця смуга є однією з найдовших та найскладніших у східній та центральній Європі, аналогів якій немає в європейських арміях.

Інноваційні методики навчання, залучення сучасної техніки та професіоналів-наставників – ось секретний “рецепт”, за яким сьогодні готують розвідників для українського війська. Завдяки діяльності центру реалізовується мета керівництва воєнної розвідки України – створення якісно нової системи підготовки військових частин та підрозділів розвідки до виконання завдань за призначенням.