ЗМІ про нас

140 тисяч гривень і першість у Збройних Силах вибороли розвідники Сухопутних військ

20 серпня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
140 тисяч гривень і першість у Збройних Силах вибороли розвідники Сухопутних військ

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завершилися змагання військових розвідників Збройних Сил України. В них взяли участь близько сотні військовослужбовців зі всіх видів і родів нашого війська. Всі вони пройшли суворий відбір у власних підрозділах.

На початкових етапах змагання враховували такі показники, як злагодженість підрозділу, фізична витривалість, кмітливість, уміння ухвалювати нестандартні рішення й реагувати на різку зміну тактичної обстановки. Не останнім показником був і досвід у реальних бойових діях, пов’язаних з відсіччю російської агресії. І хоча подібні змагання відбуваються вже багато років, цьогорічні випробовування стали одними з найскладніших. За словами організаторів, саме зараз було створено еталон новітньої підготовки українських розвідників.

Так цього року змагання відбувалися по всій території МЦМБ. Крім традиційних етапів, як-от: орієнтування, медична підготовка й розвідка бойових порядків ворога, було додано кілька нових елементів. Зокрема, розвідники здійснювали десантування в тил умовного противника з застосуванням військової авіації. А також для оцінювання наших воїнів було використано найбільшу й найскладнішу у Європі спеціальну смугу перешкод, побудовану з огляду на досвід учасників бойових дій на сході України.

– Наші хлопці не просто змагались, – розповів один з організаторів. – Вони ділились власним набутим досвідом. От, наприклад, цікаво було спостерігати, як здійснювали переправу розвідники однієї з частин, дислокованих на Львівщині. Їхній метод буде опрацьовано й занесено до спеціальних підручників підготовки.

Звісно, ці змагання викликали цікавість у наших партнерів з країн НАТО. І дуже багато з того, що показали українські воїни, стане у пригоді нашим братам по зброї.

Але це все ж змагання. І в запеклій боротьбі перше місце посіла команда Сухопутних військ Збройних Сил України. Саме ці хлопці отримали кубок переможців і сертифікат на грошову винагороду в 140 тисяч гривень. За їхніми словами, кошти будуть витрачені на екіпірування, що дасть змогу в майбутньому краще нищити загарбників Української землі.