Україна захищає світ
00
00
00

Славетні частини розвідки

130 окремий розвідувальний батальйон

130 окремий розвідувальний батальйон

Бойовий шлях 130 окремого розвідувального батальйону в зоні проведення антитерористичної операції розпочався у травні 2015 року.

Воїни “стотридцятки” вели розвідку в Станиці Луганській, Трьохізбенці, Кримському, Золотому та Попасній. Розвідники наводили жах на ворога на Світлодарській Дузі, на околицях Горлівки та Авдіївки.

Не один рік російсько-української війни воїни батальйону воювали й перемагали, втрачали і здобували, мріяли і боролися! Позаду п’ять складних і кривавих фронтових років – це значуща сторінка в історії воєнної розвідки України!

На тернистому бойовому шляху батальйону, на жаль, не обійшлося без бойових втрат. У пам’яті бойових побратимів навічно залишаться солдати Андрій Брік, Андрій Білик, Олег Євич та Іван Хрупчик, старший солдат Олександр Рачинський, старший сержант Сергій Дичек, старший прапорщик Сергій Шершак та лейтенант Максим Яровець.

130 окремий розвідувальний батальйон

На відкритому майданчику Рівненського обласного краєзнавчого музею, серед зразків військової техніки періоду Другої світової війни, з’явився ще один експонат – потрощений Wolkswagen-T-4. Автомобіль було подаровано 130 окремому розвідувальному батальйону рівненськими волонтерами в липні 2015 року. 22 листопада 2015 року, повертаючись з бойового завдання поблизу села Малинове на Луганщині, авто підірвалося на фугасі. Воїн-розвідник Андрій Білик загинув. Нині біля уламків автомобіля завжди є живі квіти. Рівняни щодня приносять їх та схиляють голови перед пам’яттю полеглих героїв.

130 окремий розвідувальний батальйон

Сьогодні 130 окремий розвідувальний батальйон славиться не лише своїми бойовими звитягами. У вересні 2019 року в ГУР МО України відбулося нагородження призера чемпіонату світу з Муай Тай (тайського боксу) розвідника батальйону Віктора Торкотюка.

У 2016 році він добровольцем пішов на фронт захищати Батьківщину. У 2018 році уклав контракт і відтоді проходить службу в 130 окремому розвідувальному батальйоні снайпером. Пройшов декілька ротацій на фронті та був контужений.

130 окремий розвідувальний батальйон

Враховуючи бойові та спортивні здобутки воїна, його мужність під час виконання на фронті завдань за призначенням, начальник ГУР МО України особисто вручив нагороду розвіднику.

Вітаючи Віктора, начальник ГУР МО України зазначив: “Вперше з часу створення Головного управління розвідки Міністерства оборони України нашою відзнакою нагороджується воїн окремого розвідувального батальйону. Але це незвичайний воїн з незвичайного розвідбату. 130 окремий розвідувальний батальйон Багато різних негараздів довелося подолати Віктору у своєму житті, але він, як кажуть, не зламався, став справжнім воїном та призером чемпіонату світу з дуже жорстокого виду спорту. Щодо 130 розвідбату, то, на превеликий жаль, на початок війни на всі Збройні Сили України ми мали всього два розвідувальних батальйони, які вдалося зберегти від скорочення тодішнім недалекоглядним керівництвом збройних сил. 130 окремий розвідувальний батальйон Сьогодні у складі Збройних Сил України налічується втричі більше розвідбатів, ніж було у 2014 році, і 130 батальйон посідає гідне місце серед них. Таке право цей батальйон, створений протягом першого року війни та укомплектований переважно добровольцями, виборов надзвичайною мужністю, щирим патріотизмом та героїзмом своїх воїнів”.

24 серпня 2016 року під час Маршу Незалежності Президент України вручив командиру 130 окремого розвідувального батальйону бойовий прапор як найвище визнання звитяги особового складу військової частини перед Батьківщиною.