Повідомлення
1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!
1 липня 2025 року

На вшанування бойових заслуг спецпризначенців ГУР МО України та в пам’ять про полеглих воїнів рішенням начальника ГУР МО України генерал-лейтенанта Кирила Буданова 1 липня встановлено Днем спецпідрозділів воєнної розвідки України.

Рівно 30 років тому в цей день утворено перший бойовий підрозділ воєнної розвідки незалежної України — 10-й окремий загін спеціального призначення імені генерал-майора Максима Шаповала.

Бійці бойових підрозділів ГУР виконували спеціальні завдання в інтересах держави на території України та далеко за її межами. Зокрема, брали участь у миротворчих місіях у Сьєрра-Леоне, Іраку, Косово, Ліберії, а також в евакуаційних операціях із зон збройних конфліктів, серед яких — відома спецоперація з порятунку людей з Кабула.

Спецпризначенці ГУР МО України першими вступили в бій за Донецький аеропорт, брали участь у спеціальних операціях на тимчасово окупованих територіях України, рейдах до оточеного Маріуполя, операціях з визволення острова Зміїний та “вишок Бойка” та інших бойових завданнях воєнної розвідки.

“Для більшості присутніх сьогодні і для мене особисто, перший бойовий підрозділ ГУР — невід’ємна частина нашого життя, нашої біографії. Це школа воєнної науки, вишколу, яка дала безцінні навички, загартувала наш характер. Дякую вам за службу, за мужність, за вірність присязі. Бажаю і надалі залишатися взірцем для майбутніх поколінь захисників України”, — сказав начальник ГУР МО України генерал-лейтенант Кирило Буданов.

1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!1 липня — День спецпідрозділів воєнної розвідки України!

Серед Героїв України, які проходили службу в загонах спецпризначення, — генерал-майор Максим Шаповал. Саме він командував групою, яка звільнила Донецький аеропорт та згодом була названа “кіборгами”.

“Наша країна стоїть проти сильного ворога. Завдячуючи вам, він не здається таким сильним. Сьогодні “Артан”, “Шаманбат”, Міжнародний легіон, “Кракен”, “Тимур” та інші героїчні підрозділи завдячують вам своїм існуванням. Вони вже несуть свої прапори, несуть перемогу нашій країні. Ви ж готуєте ці підрозділи, як найкращі фахівці, які знають свою справу і можуть її довести до решти військовослужбовців ГУР,” — сказав директор департаменту активних дій ГУР МО України бригадний генерал Герой України із позивним “Філософ”, звертаючись до військовослужбовців першого бойового підрозділу української воєнної розвідки.

На складному шляху становлення спецпідрозділів воєнна розвідка зазнала також і важких втрат. Начальник ГУР МО України та присутні вшанували пам’ять полеглих спецпризначенців, поклавши квіти до Меморіалу українським розвідникам.

“Бог – всюдисущий, щедрий, добрий, многомилостивий і всесильний, всемогутній. Найдосконаліша сила – це сила Божа. Неокрилена Божою силою людина не зможе вчинити той відважний вчинок, який ми називаємо подвиг. А без подвигу не буває слави. Ми знаємо наших побратимів поіменно, які здобули славу в бою, вічну славу,” – звернувся до присутніх керівник Служби військового капеланства ГУР МО України отець Костянтин Холодов.

Сьогодні спецпідрозділи воєнної розвідки продовжують відігравати ключову роль у відбитті повномасштабної агресії росії. Їхній особовий склад виконує бойові завдання на найскладніших напрямках фронту, проводить спецоперації у тилу противника і продовжує творити новітню історію української розвідки.

Слава українським спецпризначенцям-розвідникам!

Слава Україні!

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот