Україна захищає світ
00
00
00

Славетні частини розвідки

74 окремий розвідувальний батальйон

Більшість своїх операцій воїни цього батальйону проводять по той бік фронту. Їхня робота потребує повної тиші. Тому суспільство практично нічого не знає про героїв, які, боронячи Україну, виконують надскладні бойові завдання.

Російському військовому вторгненню в Україну воїни 74 окремого розвідувального батальйону протистоять з перших днів війни. На долю розвідників батальйону випали тяжкі випробування, які вони пройшли з честю. Мар’їнка, Донецький аеропорт, Авдіївка… Це далеко не повний бойовий шлях славетної частини розвідки.

У вересні 2014 року воїни 74 орб героїчно тримали лінію фронту завдовжки 25 кілометрів. Починалася вона з Мар’їнки через Новомихайлівку і Славне та закінчувалася в смт Тарамчук. Таку ділянку мала б прикривати повноцінна механізована бригада.

Російські найманці щодня обстрілювали Мар’їнку із САУ, гаубиць та мінометів. Диверсійно-розвідувальні групи противника намагалися прорватися через оборонні позиції. Але розвідники професійно та жорстко відбивали атаки, примушуючи окупантів щоразу відступати з великими втратами.

Деякі блокпости розвідників стояли на рівній місцевості, були неприкритими, тому тут обстріли дошкуляли найбільше. Вдень хлопці вгризалися в землю, а вночі відстрілювалися від російських найманців.

На дорозі між Мар’їнкою та Олександрівкою стояв блокпост 74 орб, через який здійснювався пропуск як із тимчасово окупованих територій, так і на територію України, але окупантам було байдуже – вони обстрілювали його, не зважаючи на присутніх там мирних жителів. Але наказу припинити пропуск розвідники не отримали, тому доводилося воювати навіть у таких надзвичайних умовах.

Під час героїчних боїв за ДАП бажання стати добровольцем для оборони Донецького аеропорту виявили всі воїни батальйону без винятку.

До аеропорту прибули в середині жовтня і відразу зайняли позиції в Новому терміналі. На перший погляд, завдання звучало просто – оборона аеропорту, але насправді це була дуже важка операція. Тоді їх ще ніхто не називав “кіборгами”.

Окупанти постійно засилали свої групи для того, щоб розвідати боєм вогневі позиції українських бійців. Інколи на штурм ішли сотні бойовиків, деколи вони обмежувалися малими групами. Через постійні артилерійські обстріли термінал почав руйнуватися. Велику небезпеку становили російські танки. Для їх знищення розвідники залишали укриття та коригували вогонь артилерії, яка своїми влучними ударами спричиняла значні втрати особового складу та техніки ворога.

Воїни 74 окремого розвідувального батальйону були до самого кінця оборони летовища. Разом з бійцями інших підрозділів вони героїчно захищали його до останнього.

Після славетної оборони ДАПу воїни батальйону проводили розвідку противника та нейтралізовували ворожі ДРГ поблизу Авдіївки, Красногорівки, Мар’їнки та Горлівки.

За час війни у боротьбі з російськими окупантами загинув 21 воїн батальйону. Ціною власних життів розвідники рятували тисячі життів мирних мешканців та здобували докази про злочини проти людяності, які вчиняли російські військові. Імена героїв навічно залишаться в пам’яті українців, а родини полеглих побратимів постійно перебувають під опікою особового складу частини.

Сьогодні розвідники батальйону, вже маючи величезний бойовий досвід, продовжують активно вдосконалювати свою професійну майстерність, отримують нову зброю, техніку, новітні засоби розвідки та виконують бойові завдання командування як завжди на найвищому рівні.